Makaron wczoraj i dziś - Pasta ieri e oggi - historia - spożycie - produkcja makaronu na świecie i w polsce - dieta makaronowa ---------- la storia - consumo - produzione della pasta nel mondo e in polonia - dieta - Jak się produkuje makaron ? - Come si produce la pasta ? - Pszenica twarda czy miękka ? - Produkcja makaronu przemysłowa - rzemieślnicza - domowa ---------- Grano duro o tenero ? - Industriale - Artigianale - Casalinga produzione della pasta - Przepis Tygodnia - Archiwum Przepisów - Sosy ---------- Ricetta della settimana - Archivio delle ricette - Sughi Firmy - producenci - importerzy - eksporterzy - dystrybutorzy - maszyny - targi ---------- Aziende: produttori - importatori - esportatori - distributori - macchinari - fiere - Opinie o Serwisie Makaron - o przepisach - inne - Jak się kontaktować - Come contattarci - Reklama - Pubblicita' - E-mail via web"Serwis Makaron" - pojawił się w sieci 20-01-2000 roku [ dni temu !].

Jesteśmy pierwszym i jak na razie jedynym serwisem makaronowym, poświęconym całkowicie makaronowi, wszystkie kolejne serwisy, nie wątpimy że wkrótce powstaną podobne (ludzie lubią naśladować...) będą już tylko kopią naszego pomysłu oraz naszych idei.
Szybko poszerzane "stałe grono internautów" zachęciło już inne osoby do zarejestrowania pozostałych wolnych domen internetowych, które w słowie mają "makaron".

Nie jesteśmy pierwszą "polską" stroną, która pokazuje makaron.
Przed nami istniało już kilka, głównie należących do poszczególnych Producentów ale (co zresztą logiczne) strony istniejące zajmują się głównie produktami danego Producenta, poświęcając niewiele miejsca produktom konkurencji... .
J
ak poza tym pokazać np. krytykę własnych produktów na własnych stronach ?

Rejestracja "polskich" domen "makaron.pl" oraz "makaron.com.pl" przebiegła bez większych problemów ze strony jednostki wykonującej usługę i tak oto pierwsza strona serwisu ujrzała światło dzienne 29-01-2000 - czyli to już dni temu... . Na początku 2003 roku utraciliśmy możliwość dalszej prezentacji Serwisu w domenie makaron.pl która to domena po rejestracji innemu Podmiotowi została wystawiona na sprzedaż .
W sieci światowej zarejestrowaliśmy wówczas także "na wszelki wypadek" domenę World Site makaron.ws aktywną od 21-07-2000 oraz rezerwową domenę w ojczyźnie makaronu makaron.it .

Naszym zamiarem w niedalekiej przyszłości było aby domenę komercyjną "makaron.com.pl" przeznaczyć tylko na działalność komercyjną i trwają daleko zaawansowane rozmowy z zainteresowanymi stronami.
Kilku Producentów oraz kilka Firm handlowych posługuje się już atrakcyjnymi subdomenami typu firma@makaron.com.pl oraz www.firma.makaron.com.pl .

Serwis współpracuje z wieloma Autorami tekstów, które znajdziecie Państwo na naszych stronach - są one umieszczane w sposób oficjalnie autoryzowany.
Również teksty i źródła do Autorów których nie udało się nam dotrzeć i które zamieszczamy bez autoryzacji posiadają stosowną adnotację w stopce strony.

Kończąc naszą krótką prezentację, sądzimy, że będziecie dla nas Państwo wyrozumiali i przede wszystkim przyjmiecie nas z uśmiechem na Waszych ekranach.

Chętnie poznajemy Państwa opinie i wskazówki (również te krytyczne) na temat wszystkich naszych działów - pozwalają nam one na właściwsze dopasowanie zawartości serwisu do Państwa oczekiwań.

Prawnym właścicielem "Serwisu Makaron" jest firma "Salvaterra Sp. z o.o." natomiast technicznie, w pierwszym roku działalności został umieszczony na serwerze "ISP Poltronic" - we Wrocławiu, nastepnie na serwerach ISP w Szczecinie Firmy "Morcom" przez co głównie dostęp do nas ułatwiliśmy zagranicznym polskim użytkownikom Sieci, aktualnie Serwis Makaron hostowany jest takze na maszynach WebSite.pl .

S
erwis Makaron finasowany jest przez przez Firmę "Salvaterra Sp. z o.o." w przekonaniu, że niezbędny jest swobodny dostęp do informacji "makaronowej", ponadto Serwis Makaron utrzymuje się m.in. z biążącej działalności reklamowej prowadzonej na stronach serwisu.


Wszelkie opracowania wykonujemy w stronie kodowej [ISO-8859-2] przy rozdzielczości ekranu 600x800 pixel.

Dziękujemy za uwagę
Serwis Makaron


Copyright 2001 - 2005-2003 - All Rights Reserved - Wszystkie Prawa Zastrzeżono